Vouchery do klubów fitness są bonami różnego przeznaczenia
Emitowany kupon do klubów fitness nie podlega opodatkowaniu VAT w momencie przekazania, ale dopiero w chwili faktycznego świadczenia usług lub przekazania towarów w zamian za niego.
Tak wynika z wydanej 27 maja 2020 r. interpretacji indywidualnej dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (0111-KDIB3-2.4012.218.2019. 2.AZ).
Wnioskodawca planował realizację projektu biznesowego polegającego na stworzeniu platformy internetowej, w ramach której klienci mają nabywać usługi i towary klubów fitness. Finansowanie tych nabyć ma odbywać się poprzez kredyty udzielane przez bank, z którym zostanie podpisana umowa o współpracy.
W celu realizacji takiego modelu biznesowego wnioskodawca będzie emitował vouchery o różnej wartości (nie będą one nabywane od klubów czy innych podmiotów, lecz pozostaną własnością wnioskodawcy), które zostaną nabyte przez klientów dzięki finansowaniu zewnętrznemu udzielonemu przez bank. Po wymianie przez klientów voucherów na usługi i/lub towary wnioskodawca będzie przekazywał środki finansowe do klubów fitness.
Wydany voucher będzie uprawniał klienta do zakupu dowolnych produktów/usług od współpracujących z wnioskodawcą klubów fitness. Tym samym, klient będzie mógł wybrać dowolny klub fitness spośród podmiotów, z którymi zostanie zawarta umowa o współpracy polegająca na honorowaniu...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta